V rámci projektu Silvanus, zaměřeného na lesní požáry, se uskutečnila další demonstrace hasičské techniky, tentokrát v obci Krásná v České republice. Činnost hasičských jednotek byla rozdělena do 4 segmentů, v nichž měly síly a prostředky záchranného útvaru svá zastoupení.

Modul na hašení lesních požárů složený ze zodolněných cisteren CZS 15 Triton, CZS 40 Titan a CV 40 Taurus byl doplněn o čtyřkolku, která v rámci výcviku zajišťovala odvoz materiálu na “požáriště”. Vzhledem k nadstandardnímu objemu vody byla CV 40 využita primárně jako přečerpávací stanoviště, ke kterému byla voda dopravována kyvadlovým způsobem cisternami. Oproti tomu rozměrově nejmenší cisterna, která vyniká výbornou manévrovatelností iv terénu s vysokým převýšením, byla nasazena jako průzkumné vozidlo v předem vytipované oblasti, kde prováděla průběžně monitoring místa zásahu.

stvorkolka.jpg

Čtyřkolka, která v rámci výcviku zajišťovala odvoz materiálu na “požáriště”.

Jako přečerpávací stanoviště a zásobárna vody v terénu, kde již není průjezd techniky možný, sloužily dvě velkoobjemové nádrže. FIREFLEX, které se běžně využívají k plnění bambi vaků pro vrtulníky

Hasičské cvičenie sme tentokrát obohatili dokonca dvojicou hasičských robotov RhynoColossus. Pomocou Rhyna sme simulovali hasenie lesného požiaru a Colossus tentokrát demonštroval svoje schopnosti v prevoze nákladu po lesnom teréne a pri odvoze ranenej osoby z lesného porastu.

Na cvičení jsme také předvedli kameru OPTIX, která slouží pro automatickou detekci lesních požárů, kdy kamera pomohla detekovat simulovaný požár a informovat tak jednotky pro zásah.

Den plný akce a hasičské techniky

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video