+421 918 641 394

© 2023 3MON Rescue. Všechna práva vyhrazena.

Protipožární deka
Fire Isolator
Kontrola hoření při požárech elektromobilů.

Co je FIRE⚡️ISOLATOR

Produkt Fire Isolator přinášíme exkluzivně na náš trh. Je to protipožární deka, která je určena ke kontrole hoření při požárech elektromobilů, hybridních vozidel, ale i vozidel s dosud běžnými spalovacími motory. Její unikátnost je zdůrazněna tím, že deku lze použít 6 – 8 krát.

Deku lze objednat iv jiných rozměrech, než jsou standardně nabízeny. Dejte nám vědět, jaký rozměr byste potřebovali a my vám vypracujeme cenovou nabídku.

Obecně neexistuje jediné řešení pro uhašení nebo kontrolu požárů EV automobilů, což mohou potvrdit všichni hasiči, kteří se s těmito typy požárů setkávají.

Celý koncept hasicího příslušenství ze setu Fire Isolator se zrodil právě pro tyto případy a jako nejúčinnější se osvědčil tento postup:

  1. Použití protipožární deky na auto odolné vůči vysokým teplotám (do 1600 stupňů C°, testováno podle ISO EN 13501-1) s cílem izolovat a kontrolovat požár a šíření zakouření a předcházet vedlejším škodám. Upozorňujeme, že samotná přikrývka neuhasí oheň v baterii. Poskytuje kontrolu nad situací.
  2. Použití aerosolových jednotek, které přerušují chemické řetězové reakce hoření a potlačují požár, což vede k dalšímu snížení teploty.
  3. Použití proudu vodní mlhy přes přikrývku, aby se snížily toxické výpary a kouř a aby se auto chladilo.
  4. Sledovat teplotu přes termální termokameru
  5. Automobil výrobci doporučují nechat několik dní ponořený ve vodní nádrži pro úplné uhašení požáru uvnitř vysokonapěťové baterie a zabránění znovu-rozhoření požáru.

Protipožární deky mohou být také použity v průmyslových prostředích, jako jsou továrny a dílny, kde jsou přítomny hořlavé kapaliny, plyny nebo jiné materiály, aby pomohly omezit požáry a zabránit jejich šíření.

Klíčovými vlastností požárních přikrývek je samotný ohnivzdorný materiál, jejich nízká váha a manévrovatelnost malým počtem osob.

Přikrývky se mohou používat i preventivně například k zakrytí a ochraně jiných hasicích zařízení, jako jsou hasicí přístroje, aby se zajistila jejich pohotovost v případě požáru.

Video z prezentace uhašení požáru elektromobilu

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Máte zájem o deku Fire Isolator?

Máte dotazy o produktu? Napište nám.